ثبت شرکت سهامی خاص در کرج
شرایط ثبت شرکت در کرج
                                                        
درباره وبلاگ

ثبت شرکت در کرج
مدیر وبلاگ : محمد سوری
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 :: نویسنده : mr weblog

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج و البرز


برای تشکیل و ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر سهامدار و برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل دونفر شرکا باید وجود داشته باشند .

2.حداقل سرمایه لازم جهت ثبت هر دونوع شرکت یک میلیون ریال می باشد .

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج و البرز

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج


3. در شرکت سهامی خاص حداقل 35% سرمایه  اولیه شرکت به یک حساب شرکتی نزد یکی از بانکها واریز می گردد و 65%  از سرمایه به عنوان تعهد نزد سهامداران شرکت باقی می ماند. 

در شرکت مسئولیت محدود سرمایه در نظر گرفته شده به مدیر عامل تحویل میگردد و مدیر عامل رسما دریافت آن را اعلام می دارد و نیازی به ارائه گواهی بانکی نیست.

4. در شرکت سهامی خاص انتخاب بازرس یا بازرسین به صورت اجباری بوده اما این امر در شرکت محدود به صورت اختیاری می باشد..

5. مدت زمان تصدی گری در سمت مدیریت شرکتهای سهامی خاص محدود به دو سال می باشد و بعد از آن این مدت قابل تمدید یا تغییر است اما در شرکت های با مسئولیت محدود مدت تصدی گری نامحدود بوده و می توان آن را در اساسنامه ذکر نمود.

6. انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی ثبت شرکت و آگهی های دعوت از مجمع  درشرکت سهامی خاص اجباری است  اما این مورد برای شرکت مسئولیت محدود به صورت اختیاری می باشد.

7. احراز حدنصاب درمجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده درشرکت سهامی خاص آسانتر می باشد ودر شرکت با  مسئولیت محدود با توجه به نوع شرکت  و تعداد افراد متشکله آن  احراز حدنصاب سخت تر می باشد.

8. نظارت بر مجمع عمومی درشرکت سهامی خاص توسط یک هیئت رئیسه  شامل یک نفر رئیس و دو نفر ناظر و یک نفر منشی  انجام می گردد که به استثناء منشی دیگر افرادهیات ناظر  باید ازبین سهامداران انتخاب شوند.در شرکت با مسئولیت محدود  در صورتی که تعداد شرکا بیش از 12 نفر باشد نظارت مجامع عمومی نیاز به یک هیات ناظر دارد.

9. افزایش سرمایه جهت ثبت در هردو این شرکتها به شکل اختیاری خواهد بود.

10. در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به شکل سهم الشرکه بوده و به سهام یا قطعات سهام تبدیل نمی گردد. در این نوع شرکت ها میزان تعهدات شرکا در قبال شرکت  به میزان سرمایه آنها خواهد بود. در شرکت سهامی خاص میزان تعهدات اعضا به میزان سهام آنها می باشد.

11. در  شرکت سهامی خاص مدیران می بایست یکی از اعضای  سهامدار شرکت بوده و سهام وثیقه قید شده در اساسنامه شرکت را به صندوق شرکت بسپارند. در شرکت  مسئولیت محدود مدیر می تواند از شرکا یا خارج از شرکا باشد و به صورت موظف یا غیر موظف این تصدی را بر عهده بگیرد.

12. در شرکت سهامی خاص تقسیم سود براساس تعداد سهام  هر فرد و در شرکت محدود به میزان  سرمایه شرکاءدر نظر گرفته  خواهد شد و در شرکت با مسئولیت محدود  به منظور تقسیم سود می توان ترتیب دیگری درنظر گرفته و در اساسنامه قید نمود.

13. حق رای نیز مانند تقسیم سود  در شرکت سهامی خاص بر اساس تعداد سهام هر فرد و در شرکت مسئولیت محدود به میزان سرمایه هر یک از اعضاء شرکت می باشد.

14. در صورتی که بخشی از سرمایه شرکت  به صورت اموال منقول یا غیر منقول باشد که  اصطلاحا آورده غیرنقدی خوانده می شود تقویم آن  در شرکت با مسئولیت محدود توسط شرکاء صورت می گیرد و شرکاء دراین خصوص دارای مسئولیت می باشند.تقویم آورده غیر نقدی در شرکت سهامی خاص بر عهده کارشناس دادگستری می باشد.

ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

نوع مطلب :
برچسب ها : ثبت شرکت درکرج، ثبت شرکت سهامی خاص در کرج، ثبت شرکت، ثبت در کرج،
لینک های مرتبط :


 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات